Kadra Zlotu kadry wędrowniczej, która chce działać lepiej z projektami i dobrą, ciekawą oraz mądrą służbą

Łukasz Wójcik

Łukasz WójcikNa co dzień zawodowo zajmuję się zapewnianiem sprzyjającego klimatu m.in. w domach, biurach czy galeriach. Dokładniej rzecz ujmując projektuje systemy klimatyzacji w budynkach. Jak na inżyniera przystało lubię, jak wszystko jest zmierzone, poukładane i zaplanowane. Ostatnio spędzam czas na majsterkowaniu i pracach wykończeniowych, co sprawia mi sporo frajdy. Wolne chwilę chętnie spędzam w górach.

Mieszkam w Krakowie, ale harcersko spełniam się kierując referatem Wędrowniczym Chorągwi Podkarpackiej z której się wywodzę i w której staram się rozpalić środowiska wędrowniczy m.in. realizując cykl warsztatów „Zapaleńcy”.

Jakub Lasek

LasekNa co dzień pracuję w „gumie”, czyli hurtowni opon. Zajmuję się w niej marketingiem i szeroko rozumianą sprzedażą marek prywatnych – produktów, które posiadamy w Polsce na wyłączność.

W każdej wolnej chwili uwielbiam podróżować zarówno odkrywając kolejne zakątki naszego pięknego i różnorodnego kraju, jak i poznając nowych ludzi i miejsca za granicą. W trakcie podróży, jak i w życiu codziennym nie lubię siedzieć w miejscu, więc zawsze towarzyszą mi wszelkiego rodzaju aktywności sportowe – zaczynając od ulubionych górskich: biegi ultra, różnego rodzaju wspinaczka, narciarstwo biegowe i zjazdowe oraz ekstremalna jazda na „jabłuszku”, po te nizinne: piłka nożna, jazda na rowerze, bieganie i szachy (najbardziej ekstremalne).

Swoją harcerską i wędrowniczą przygodę zacząłem w 9 DW „Dziki”, dzięki której miałem możliwość po raz pierwszy realizować swoje wędrownicze „projekty-marzenia”: przejechać na rowerach całe polskie Wybrzeże Bałtyckie, zorganizować kilka Rajdów Przygodowych czy wyruszyć na Wyprawę na Koniec Świata (przez całą Skandynawię na Nordkapp). Po kilkuletniej przerwie, kiedy byłem drużynowym harcerskim, wróciłem do działań wędrowniczych zakładając 5 DW „Żywioł”, którą zorganizowaliśmy Hike’a na zlocie skautowym Inter Camp 2015 oraz grę kooperacyjną dla uczestników zlotu CEJ 2016 we Wrocławiu. Obecnie współorganizuję kolejny wędrowniczy projekt z niesamowitymi ludźmi z całej Polski, jakim jest Kurs Drużynowych Wędrowniczych „Przekraczając Granice” oraz Referat Wędrowniczy Chorągwi Opolskiej.

Reklamy